Odrestaurowany dwór-pensjonat butikowy ,park 4,5 HA ,staw, stadnina -68 km od Poznania
Pałac w Popowie Starym to późnobarokowy zabytek zbudowany w latach 1775–1785 dla rodu Szołdrskich, obecnie jest butikowym pensjonatem który oferuje noclegi .Obiekt znajduje się w otoczeniu zabytkowego parku krajobrazowego z XX wieku, w obrębie Przemęckiego Parku Krajobrazowego.
Wpisany do rejestru zabytków
12753 .
Szanowni Państwo ,
zapraszam do zapoznania się z opisem wspaniałej nieruchomości inwestycyjnej na sprzedaż .
To barokowy pałac -dwór ,wpisany do rejestru zabytków , położony w województwie wielkopolskim, powiecie wolsztyńskim w gminie Przemęt ,
Świetna lokalizacja i szybki dojazd (około 5 km od drogi ekspresowej S5) do Poznania około 60 km , 20 km do Leszna i 120 km do Wrocławia.
Dwór położony na terenie 4,5 HA pięknie zagospodarowanego i utrzymanego zabytkowego parku .
Budynek odrestaurowany z niezwykłą starannością .Stropy na piętrze ceramiczne zawieszone na stalowych szynach ,solidne schody ,wymieniona więźba ,dachówka .
Powierzchnia to około 1200 m2 .Pałac jest podpiwniczony , na parterze znajdują się : hol ,salon, jadalnia ,pokoje gościnne , kuchnia i pomieszczenia gospodarcze.
Na piętrze wspaniała ,wysoka sala balowa z bogatą dekoracją rokokową która nie była przebudowywana od XVIII wieku. Wspaniałe sztukaterie o motywach roślinnych zdobią ściany pałacu w szczególności tejże sali balowej .
Wspaniała stolarka drzwiowa i okienna ,wyposażenie pałacu to meble z epoki które wraz z kominkami nadają temu obiektowi wyjątkowy klimat i nastrój .
Na tej kondygnacji znajdują się również pokoje gościnne i apartamenty .
Atrakcyjność obiektu podnosi otoczenie ,wyjątkowy zabytkowy park na terenie którego oprócz pałacu znajdują się staw ,kaplica i budynek dawnej stajni ,obecnie pokoje gościnne .
Neogotycka kaplica z XIX/XX wieku położona przy stawie oraz odrestaurowany budynek dawnej stajni i wybieg dla koni dopełniają ten sielski krajobraz .Piękny park rozciągający się przy dworze o założeniu krajobrazowym z końca XIX w. z różnorodnym drzewostanem i wieloma pomnikami przyrody, z których najgrubszym jest rosnący na północnym skraju dąb o obwodzie 640 cm.
W parku wydzielone jest miejsce na sad ze starymi odmianami drzew , których owoce mają wyjątkowy smak i stanowią rzadkość .
Według znalezionych informacji w Popowie Starym w pałacu gościł Adam Mickiewicz .
W zrewitalizowanym budynku znajduje się 20 miejsc noclegowych w pokojach i apartamentach pałacu i 12 miejsc w budynku dawnej stajni. Wszystkie pokoje i apartamenty posiadają własne łazienki .
W pomieszczeniach przyziemia urządzono barek, salkę do gry w bilard, izby biesiadne.
Miejsce to zachwyca i urzeka swoją oryginalnością i wyjątkowym klimatem którego nie spotkacie Państwo w nowoczesnych budynkach .
Tutaj jest dusza .
Położenie na terenie Przemęckiego Parku Narodowego ,wśród pól i lasów i w pobliżu licznych jezior to idealne miejsce do relaksu ,wypoczynku , rekonwalescencji .Tutaj latem organizowane są spływy kajakowe ,wycieczki rowerowe ,piesze . Jest również możliwość uprawiania sportów wodnych na jeziorach :Jezioro Dominickie -gdzie funkcjonuje Klub na Fali i znajduje się plaża , Jezioro Górskie i Olejnickie .
Odrestaurowany budynek i może funkcjonować jako budynek mieszkalny , pensjonat ,ośrodek opiekuńczy czy kameralny leczniczy . Może stanowić dom pracy twórczej ,rezydencję lub siedzibę fundacji .
Powierzchnia budynku to 1200 m2 ,pow. działki ponad 4,5 ha ,teren jest ogrodzony .
Wjazd przez piękną zabytkową bramę i szeroka drogę prowadząca przed wspaniałe wejście .
Cena ofertowa nieruchomości wynosi 2.690.000 zł .
Bardzo atrakcyjna dla kupującego biorąc pod uwagę aktualne ceny domów ,mieszkań i działek .
Popowo Stare -wieś licząca ponad 400 mieszkańców , położona w województwie wielkopolskim, w powiecie wolsztyńskim, w gminie Przemęt. Większe miasto to Śmigiel -około 6 km ,tutaj są ośrodki opieki zdrowotnej ,szkoły ,urząd miasta .
Polecam i zapraszam Inwestorów .
Dla zainteresowanych dokładne informacje oraz pliki zdjęć po kontakcie bezpośrednim ,do czego serdecznie zapraszam .
Opis oferty sporządzany jest na podstawie informacji uzyskanych od Właściciela, może podlegać aktualizacji i nie stanowi oferty określonej w art. 66 i następnych K.C .
Szanując dobre obyczaje oraz prywatność właścicieli nieruchomości prosimy o kontakt wyłącznie przez nasze biuro. Treść niniejszego ogłoszenia nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego. Treść ma charakter informacyjny i zalecamy ich osobistą weryfikację.